Vabavaratalgud on toimunud 2017, 2016, 2015, 2014. Uue talgupunkti registreerimisel palume malli võtta varasematest aastatest.
Kindlasti peaks talgunimi sisaldama märksõna vabavara.

Registreeri uus vabavara talgupunkt »    Leia lähim talgupunkt »

Talgud

Seoses Windows XP tugiteenuse lõppemisega korraldasime 2014 aasta mais talgud erinevates Eesti linnades. Talgute eesmärk on aidata inimesi kelle arvutites töötab veel MS Windows XP või MS Office 2003, kuid mitte ainult – tere­tulnud on kõik Micro­softi tark­vara ka­su­ta­jad kes soovivad kasu­tada kaasaegset tark­vara ning olla oluliselt paremini kaitstud pahavara, nuhkvara, reklaamvara vastu. Suure huvi tõttu korraldasime jätkutalgud 26. mail. Talgutel osales kokku umbes 300 mures kodanikku. Vabavaratalgud 2014 aastal toimusid 7. mail erinevates Eesti linnades.

2014.a toimunud talgud »

[Windows XP RIP]

Vaba Tarkvara Päev

Koostöös Riigi Infosüsteemide Ametiga korraldasime 26. septembril 2014 Vaba Tarkvara Päeva Eesti Rahvusraamatukogus. Üritus osutus väga menukaks ning kohad täitusid esimeste päevade jooksul. Ürituse raames tutvustati Tallinna Haridusameti avatud lähtekoodi kasutusevõtu pilooti, muusikakooli infosüsteemi, ettevõtte resursihaldustarkvara Odoo, EENeti kasutajatehaldustarkvara Candient ning muudki põnevat. Üritus oli orienteeritud koolidele, kuid uudistamas käisid ka paljud teised. Vaba Tarkvara Päeva tähistatakse maailmas 2004 aastast alates.
Eestis toimunud Vaba Tarkvara Päeva üritused: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012.
Uue Vaba Tarkvara Päeva ürituse lisamisel palume malli võtta varasematest aastatest.

Üritused SFD wikis » Sirvi toimunud ürituse materjale »

[Software Freedom Day]

Küsi mult Linuxit

Iga aasta septembris korraldame kampaaniat Küsi mult Linuxit. Kampaania eesmärk on tuua välja põhjusi, miks sa võiksid mõnda Linuxi opsüsteemi kasutada, ja julgustada sind ka reaalselt Linuxit proovima. Kui näed kampaania kleebisega spetsialisti tegutsemas kuskil võid julgelt ligi astuda ning küsida nõu Linuxi paigaldamisega oma arvutisse. Kampaanias osalevad spetsialistid on andnud lubaduse aidata abivajajaid.

Kampaania lehele »

[Küsi mult Linuxit]

Kontakt

MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liit
© 2019 Alvatal

Suhtluskanalid