Tallinna piloodis osalevatele arvutitele on paigaldatakse Ubuntu 14.04 koos kergekaalulise MATE töölauaga. Kasutajate ja tarkvara haldus ning võrguketas on lahendatud keskselt, mis tähendab seda et kasutajad saavad mugavalt liikuda arvutite vahel ning võrgukettale talletatud dokumendid on varundatud. Allpool oleme välja toonud nimekirja tarkvarast mida tarnime Tallinna Haridusameti piloodis.

Soovin võtta kasutusele oma asutuses »


image/svg+xmlFirefox LogoFirefox logo in SVG, authored by Jon Hicks, made in Adobe Illustrator (file format cleaned up and slightly modified by Doug Schepers) Mozilla Firefox

Mozilla Firefox on Mozilla fondi poolt arendatav avatud lähtekoodiga veebilehitseja millega saab kasutada ka kõige modernsemaid veebirakendusi ning külastada veebilehti. Mozilla Firefoxi abil saate veebis ID-kaaridga autentida ning digitaalselt allkirja anda.

FireFoxist pikemalt »

image/svg+xml LibreOffice

LibreOffice on avatud lähtekoodiga ning tasuta levitatav kontoritarkvara pakett mille koosseisu kuuluvad LibreOffice Writer tekstidokumentide koostamiseks ja redigeerimiseks, LibreOffice Calc tabelarvutuseks ning LibreOffice Impress esitluste koostamiseks.

LibreOfficest pikemalt »

image/svg+xml VLC

VLC on multiplatvormne meediarakendus mis võimaldab avada enimlevinud heli-, video- ning subtiitrite vorminguid. VLC abil saate ka DVD-sid ning Bluray meediumi maha mängida.

VLC-st pikemalt »


image/svg+xml GIMP

GIMP on pilditöötlusprogramm, mis peaks ka kõige nõudlikuma fotograafi vajadusi rahuldama. Kui soovite GIMP-i kasutada ühes aknas nii nagu Photoshopi puhul harjumuseks on piisab selleks vaid vastava valiku sisse lülitamisest (Aknad → Single-Window Mode).

Gimpist pikemalt »

Inkscape

Inkscape on Eesti sugemetega Sodipodi järeltulija mille abil saate SVG vormingus vektorgraafilisi dokumente koostada ning neid hiljem erinevatesse vormingutesse eksportida.

Inkscape'st pikemalt »

image/svg+xml Darktable

Darktable on fotode töötlemiseks mõeldud tarkvara, mis saab hakkama ka erinevate RAW vormingutega.

Darktable'st pikemalt »


image/svg+xml Mark Jones Dia

Dia on graafikute ja skeemide koostamiseks ette nähtud programm. Diast saab eksportida dokumente PDF, SVG ja PNG vormingutesse.

Diast pikemalt »

image/svg+xml GeoGebra

Geogebra on avatud lähtekoodiga matemaatika õppetarkvara mis on saadaval nii Windowsile, Ubuntule kui ka mobiilsetele seadmetele.

GeoGebrast pikemalt »

Pidgin

Pidgin abil saad ühenduda MSN, ICQ ja paljudesse muudesse suhtlusvõrgustikesse.

Pidginist pikemalt »


OpenShot

OpenShot abil saate filmitud videolõike töödelda, lisada effekte, teksti ja eksportida video erinevatesse vormingutesse.

OpenShotist pikemalt »

HandBrake

Handbrake on tarvkara videofailide transkodeerimiseks erinevate mobiilsete seadmete ning veebi jaoks.

Handbrake'st pikemalt »

image/svg+xml Sound Juicer Lapo Calamandrei audio cd player extraction CDDA Jakub Steiner 2006-02-17 SoundJuicer

SoundJuicer on tarkvara audio CD rippimiseks. Selle abil saab heliplaadid kodeerida näiteks MP3 failideks mida saab arvutist otse või OwnCloudi vahendusel maha mängida.

Kontakt

MTÜ Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liit
© 2019 Alvatal

Suhtluskanalid